Okolí

Přímo u pronajímaného domu vedou cyklostezky a turistické stezky, v okolí se nachází rybníky a spouta lesů vhodných k houbaření a k procházkám. 200 m od objektu jsou vzdálené tenisové kurty s možností pronajmutí a také dětské hřiště s prolézačkami.

10km je vzdáleno město Žďár nad Sázavou s kostelem Jana Nepomuckého na  Zelené  Hoře zapsaném v seznamu UNESCO. U Žďáru leží  rekreační areál Velké Dářko s možností surfování. 15 km je vzdáleno město  dále Velké Meziříčí.Dále doporučujeme navštívit Zologickou zahradu v Jihlavě.

V blízkosti je také největší hrad na Moravě Pernštejn.

V zimě možnost lyžování na sjezdovce Harusák v Novém Městě se sedačkovou lanovkou  a na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí. Možnost běžeckého lyžování přímo v okolí objektu kde jsou udržovány běžecké tratě, nebo v  15 km vzdáleném Novém Městě na Moravě s největším množstvím zimních běžeckých tratí o celkové délce cca 100 km.

Možnost koupání v okolí (samozřejmě mimo bazénu přímo u objektu) : Nově vybudovaný aquapark s krytým 25 m  bazénem  ve Žďáru n.S. , největší aquapark s tobogány na Vysočině v Jihlavě, otevřené koupaliště s 50 m bazénem  s tobogánem ve Velkém Meziříčí, krytý bazén s vyhřívanou vodou v Bystřici n.P.